Deniz Pehlivan Kimdir?

Nerden başlasam !!! Yaşamım boyunca yazma mevzusunda çokta becerikli bi
risi olamadım. Etkisi altına alan, şaşalı, can alıcı c&...

2019-12-14 11:14:10 Nerden başlasam !!! Yaşamım boyunca yazma mevzusunda çokta becerikli birisi olamadım. Etkisi altına alan, şaşalı, can alıcı cümleler kuramadım. Kim bilir az okuduğumdandır fakat beceremedim bir türlü. Tek okuduğum seyahat dergileri, bloglar,internet sayfaları idi. Belkide ilgimi çeken, beni benden alan şey gezi etmek olduğu içindi. Yüzlerce gezi internet sayfaları ve seyahat blogları okudum. Araştırdım. Ne yazanlar vardı.

Deniz Pehlivan Kimdir?

Deniz Pehlivan Kimdir?

Nerden başlasam !!! Yaşamım boyunca yazma mevzusunda çokta becerikli birisi olamadım. Etkisi altına alan, şaşalı, can alıcı cümleler kuramadım. Kim bilir az okuduğumdandır fakat beceremedim bir türlü. Tek okuduğum seyahat dergileri, bloglar,internet sayfaları idi. Belkide ilgimi çeken, beni benden alan şey gezi etmek olduğu içindi.

Yüzlerce gezi internet sayfaları ve seyahat blogları okudum. Araştırdım. Ne yazanlar vardı. Akıp giden cümleler, o denli özenle seçbilimselş betimlemeler… o kadar güzeldi ki, adım şeklinde emindim ben bu kadar iyisini yazamazdım. Benim yapacağım tek şey, seyahatlerimden yola çıkarak insanlara bir şekilde rota çıkarıp onların da rahat ve ucuz bir şekilde gezmelerini sağlamaktı.

Tek amacım buydu. İşte bundan dolayı bu web sitesini kurmaya ve an itibariyle de yazmaya başlıyorum. Biliyorum ki özellikle yazım hatalarım oldukça fazla olacak. Çünkü bu yazım, benim Birhayalinpesinde.Com’daki ilk yazım olacak. Hatalarım için şimdiden affınıza sığınıyorum.

Fethiye

27 haziran 1989 Fethiye/Muğla doğumluyum diyerek adım atmak yerine, çocukluğumdan beri en büyük hayalim olan seyahat etmek uğruna kurduğum hayallerden anlatmak daha mantıklı olsa gerek.

Ailemin de denizci bir aile olmasından dolayı, bizde bir özgürlük arayışı, yeni heyecan arayışı aldı başını gitti. Bulunmuş olduğum yerden çok bulunmadıklarımı merak etmek, bugünü dünden farklı hale getirmek, hayaller kurarak heyecanlanmak…

Merak ne dertler açtı başıma. Ama ne güzellikler de yaşattı yaşamımda. Hindistan’da, Hinduların kutsalşehri Varanasi’de ölü yakma merasimlerini görmüş oldum merakım sayesinde.

“Sanırım burası bir hayal dünyası” dedim Amsterdam’da, “Durdurun zamanı lütfen gün batımı donup kalsın” dedim Santorini’de, “Adamlar yapmış be kardeşim” dedim Çin Seddi’nde, “Bundan daha büyüğü de imkansızdır heralde” dedim Mısır Piramidlerini görünce.

Amsterdam_Hollanda

Bali’de şaşkınlığımı gizleyemedim o denli müslüman olan bir ülkede tüm adanın Hindu olduğunu görünce. Mavinin her tonunu göregöre en derine daldım Phi Phi adasında. Dünyanın en bakir adalarının bulunduğu 7107 adasından bir kaç tanesinde de olsa çocuklar şeklinde sahillerinde koştum Filipinler’de.

Gelişmiş ülke ne demekmiş onu öğrenmiş oldum Japonya’da. Avrupa’nın dört bir yanını gezdim aldığım tek bir interrail bileti sayesinde, 7000’den fazla gökdeleni olan Hong Kong’u görmüş oldum hep bu merakım sayesinde.

Taj Mahal-Hindistan

Hala ne merakım sonlandı ne de hayallerim. Daha bir ülkeden ayrılmadan bir sonraki hakkında planlar yapmaya, bir yıl bitmeden bir sonraki senenin planlarını yapmaya devam ediyorum. Şimdiden bu yıl için 30’a yakın ülkeye gitmeyi planladım bile. Ama ne zamana kadar bu şekilde geçecek?

Her sabah yaşamımı, çalıştığım şirketleri, insanları sorguluyordum bir zamanlar. Hakikaten kıymet mi ? Sırf 3-5 lira daha fazla kazanacağız diye hayatımızı iş için feda etmeye kıymet mi ? Hayatın ne kadar monoton ne kadar basit ama ne kadar da güzel olduğunu bile bile. O yüzden, bastım istafayı, düştüm yollara. Tek işim, artık gezip, gittiğim bölgelere size tek tek anlatmak…

Hastalık benimkisi. Kanser şeklinde. Sardı bütün vücudumu. Ele geçiriyor. O denli coşku verici ki. Kalp atışlarımın hızlanma sebebi işte bu gezme hayalleri. Ne sanıldığı şeklinde zengin bir ailenin çocuğuyum ne de inanılmaz iyi bir işim var. Hepsi bir backpacker şu demek oluyor ki sırt çantası sevdası ile başladı. Sonrada durduramadım. Durdurmak da istemedim…

Kayangan Gölü-Filipinler

her neyse lafı çok uzatmayayım. Bugüne kadar gittiğim 66’dan fazla ülkeye, 300’den fazla şehre ilişkin tüm yazıları okumaya, çektiğim videoları izlemeye başlayabilirsiniz. Şu anda tüm ülkeler bitmiş durumda değil. İnanın 1 haftalık gittiğim bir yeri yazmam 1 ayımı alıyor.

Hepsini birden yazmak çok vakit alacağı için, zamanla bütün yazıları tamamlıyor olacağım. Yayınladığım yazıların hepsini “Ülkeler” kısmında görebilirsiniz. Geri kalanları da her ay 2-3 ülkeyi bitirdikçe ekliyor olacağım. Doğrusu hemen tüm ülkelere ait yazıları henüz göremeyeceksiniz.

Kabaca Gezdiğim Ülkeler

unutmayın. Bu site, size rota çıkarmak ve rahat-ucuz şekilde gezmek için dizayn edilmiştir. Şehirlerde genel anlamda ne tek tek otel yada restoranların ismini ne de lüks yerlerin adresini bulamayacaksınız. Çok önemli ise yazıyor olacağım. Anca o denli. Tek tek vize süreçlerinden bahsetmeyeceğim. Herşeyi cadde cadde söylemeyeceğim. Birazcık da sizlerin araştırma yapması için bu kısımları yazmadım.

Ancak bir şehirde görülmesi ihtiyaç duyulan hemen derhal herşeyi bulabileceksiniz bu sitede. Aynı zamanda benim görmediğim fakat size tavsiye edeceğim şehirler ve ülkeler de olacak. İşte bu sitenin amacı; “Acaba 100 dolar daha az harcar da bir şehir daha görebilir miyim ?” i sizlere sunmak. Siz de benim benzer biçimde bu mantığı benimsiyorsanız, bu site size iyi bir yol haritası çıkaracaktır.

Çin Seddi-Pekin

Ben çoğu ülke ve şehirlere ilişkin rotaları çıkardım. Katlanabileceğiniz bir çok problemi empati yaparak yazmaya gayret gösterdim. Tek tek yararlandığım sitelerin linklerinden tutunda, bildiğim tüm seyahat tekniklerini söyledim. Kendim de araştırma yaparken nelere dikkat ettiğime, nelere önem verdiğime bakarak özetlemeye çalıştım. Canım çıktı yazarken. Fakat bir şeylerin değişeceğini umarak hiç yılmadım…

fakat öyle lügat benzer biçimde herşeyi tek tek açıklayıp, detayya boğarak her ince ayrıntıları belirtmedim. Detaylar ve bütçe size kalmış. İnanın en zor iş rota çıkarmaktır. Rotanızı belirledikten sonrasında araştırmak çok daha basit gelir. ümit ederim memnun kalırsınız ve bu sayfa size biraz da olsa esin kaynağı olur da derhal planları yapmaya başlarsınız. Hatta :

30 yaşıma kadar 100 ülke gezmiş olmak isterim. Bu maceraya ortak olmak için : Yan tarafta veya aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın.

Ülkelere ilişkin planlar yapmadan önce bütün sekmeleri okumanızı tavsiye ederim. Çünkü genel olarak nasıl gezdiğimi, nelere dikkat ettiğimi, sizden gelmesi muhtemel soruları, zorlukları, önemli bilgileri sekmelerin içinde belirttim. Bunlara bakıp daha sonrasında gideceğiniz ülkeye karar verebilirsiniz. Fakat sizlere tavsiyem önce “Seyahate Çıkmadan” sekmesini iyice kavramanız. Bütün bildiğim yöntemleri orada anlatmaya çalıştım. Ayrıca, sağ tarafta veya aşağı bölümde yer edinen toplumsal medya hesaplarımdan da mutlaka takip edin. Daha neler göreceğiz neler ! Şimdiden iyi seyahatler…

tatilucuz tatilrezervasyonNerdenbaşlasam!!!Yaşamımboyuncayazmayazmaçoktabecerikli
Pinterest Tumblr
Tatil Perisi
Haydi İlk Yorumu Sen Yaz!
tatil

Tatil severler için ile üretildi.

Çekinmeden Sorun

Sorularınızı heycanla bekliyoruz.

Mmmm. Bir yerler eksik gibi!
Süper! Mesajınız iletildi.