Pizzanın Başkentine Kısa Bir Yolculuk

İtalya’nın tarihi sokaklarında gezdiniz. Ö
;yle yoruldunuz ki karnınız da hem de zil çalıyor. D...

2019-12-14 10:25:40 İtalya’nın tarihi sokaklarında gezdiniz. Öyle yoruldunuz ki karnınız da hem de zil çalıyor. Doğal ki İtalya denince akla gelen ilk yemek pizza sizi bekliyor. Ağzınızı sulandırmaya başlamadan önce birazcık geçmişine göz atalım. Bakalım ne imiş ne değilmiş! Sen Çok Yaşa Margherita! 1500’lü senelerın başında domatesin Avrupa’ya gelmesine sebep olan İ

Pizzanın Başkentine Kısa Bir Yolculuk

Pizzanın Başkentine Kısa Bir Yolculuk

İtalya’nın tarihi sokaklarında gezdiniz. Öyle yoruldunuz ki karnınız da hem de zil çalıyor. Doğal ki İtalya denince akla gelen ilk yemek pizza sizi bekliyor. Ağzınızı sulandırmaya başlamadan önce birazcık geçmişine göz atalım. Bakalım ne imiş ne değilmiş!

Sen Çok Yaşa Margherita!

1500’lü senelerın başında domatesin Avrupa’ya gelmesine sebep olan İspanyollar, dünyaca ünlü bu yemeğin temelini attıklarının büyük ihtimalle bilincinde değillerdi. Fukara İtalyan halkı, artan ekmekler, domates ve mozarella ile yarattıkları bu tarifi yüzyıllar sonrasında hepimiz afiyetle yerken bulacaklardı. Bir gün dönemin kraliçesi Margherita’yı onurlandırmak adına sunulan tarif kraliçe tarafınca çok beğenildi. Margarita pizza ismini nereden geldiğini böylelikle anlamış bulunuyoruz.

O dayanılmaz lezzet…

Ne kadar sade o kadar lezzet mottosuyla çıkmış gibidir İtalyan pizzaları. Araç-gereç çeşitliliğinde hasis, miktarında oldukça cömert davranırlar. Lezzetin sırrı da buradan gelir. Karışık pizza teriminı aklınızdan burada çıkarın!

İnce hamur harcı pizzası üzerine en kaliteli mozarella peynirleri ve domatesle yapılanı en meşhurudur. İnce hamurlu pizzanın hasını ise Napoli’de bulabilirsiniz. Taş fırında odun ateşinde pişen pizzalar sıcak sıcak masanıza ulaştığında hayatınızda hiç tatmadığınız lezzete şahitlik edeceksiniz.

Pizza İtalyan olmasına rağmen maksimum ABD’da tüketilmektedir. Bunu zincir restoranların çokluğu ve nüfusa bağlayabiliriz. Fabrikasyon pizzaların el yapımı pizzaların yanında hiç şansı olmadığını söylememize gerek yok sanırım.

En güzel manzarada yiyecek…

İtalya… En özel zamanı mekanlara ev sahipliği icra eden bu ülke tarihe, aşklara ve maceralara ev sahipliği yapmıştır. Aşk çeşmesinde dileğinizi dileyip İspanyol Merdivenleri’nde başka bir ülkede gezinmenin tadını çıkarttıktan sonrasında ara sokaklardaki pizza restoranlarında lezzet şölenini yaşayacaksınız.

En önemlisi de alın yanınıza sevgilinizi, en yakın dostunuzı… unutmayın her ne yapıyorsanız yapın, onu güzelleştiren şey sevdikleriniz. En bi’ sevdiklerinizle en uygun fırsatları sunan tatilperisi.Com şimdiden iyi tatiller diler!

tatilucuz tatilrezervasyonİtalya’nıntarihisokaklarındagezdiniz.Öyleyoruldunuzyoruldunuzkarnınızda
Pinterest Tumblr
Tatil Perisi
Haydi İlk Yorumu Sen Yaz!
tatil

Tatil severler için ile üretildi.

Çekinmeden Sorun

Sorularınızı heycanla bekliyoruz.

Mmmm. Bir yerler eksik gibi!
Süper! Mesajınız iletildi.