Tatil İçin Hangi Oteli Tercih Etmeliyim?

Ailenizle, kız arkadaşınızla yada yeni evlendiniz v
e balayına çıkıyorsunuz... ...

2019-12-14 10:26:17 Ailenizle, kız arkadaşınızla yada yeni evlendiniz ve balayına çıkıyorsunuz... Tatil için o

Tatil İçin Hangi Oteli Tercih Etmeliyim?

Tatil İçin Hangi Oteli Tercih Etmeliyim?

Ailenizle, kız arkadaşınızla yada yeni evlendiniz ve balayına çıkıyorsunuz...

Tatil için otel seçme gerçekten sancılı bir süreçtir. Geçmişte aynı otel deneyimine sahipler kişiler için bu durum belki söz konusu olmayabilir. Fakat kalite bile zamanla değişebilmektedir. Buna en güzel açıklama bizim haberimiz olmadan bir çok otelin üst ve alt yönetim personelinin değişmesidir.

Genelde insanların tatil arama kriteri 5 yıldız ucuz oteller olmaktadır. Ve ardından bir çok değişik kaynaktan bu 5 yıldızlı otellerin fiyatları karşılaştırılmaktadır. Tatil Perisi olarak şunu söyleyebiliriz; genelde her otelin değişik acentalarda fiyatları aşağı yukarı aynıdır. Biz oteli seçip tatilimizi sepete atıp ödemeye yapmaya kadar bazı acentalar vergi vs. dilim dilim ekler en son uygulanacak ücreti gösterir, bazıları direk vergi vs. dahil ücreti gösterir. Bu demek oluyor ki biz yüzeysel bir fiyat araştırması yaptığımızda gördüğümüz fiyat farklılıkları aslında yanıltıcıdır. Zaten her durumda otelin acenteler için belirlemiş olduğu fiyatı zaten ödeyeceğiz. Asıl önemli olan hangi acenteyi seçmemiz olacaktır. Bilinen acenteleri seçmek de tatilinizin garantili olduğu anlamına gelmez. Önemli olan müşterileriyle ilişkisi iyi olan bir acente seçmektir.

Aslında yukarıda tamamen farklı bir konudan bahsettik =) Bizim anlatmamız gereken sizin hangi konsept otelini seçmeniz olacağı. Çocuklu aileler için parti konseptli otellerden uzak durmanız çok önemlidir. Zaten parti olaylarına önem veren oteller +16 yaş kriteri getirmiştir. Fakat daha çok müşteri olsun diyen bazı oteller 16 yaşından küçük çocuklu aileleri de alıp ailelere işkence etmekte olduğunu bizzat gördük. Aqua oteller ve 2 den fazla havuzu olan oteller aileler için tavsiyemizdir. Ve bu oteller arasında tercihinizi yaparken lütfen bu otellerde konaklamış Türk misafirlerin yorumlarını bir kaç kaynaktan okumanızdır.

Çocuklu aileler için Aqua oteller. Balayı çiftleri ve single tatile çıkanlar için party otelleri tavsiyemizdir.

Balayı çiftleri için aslında hem sakin hemde konserleri olan bir otel önermek isteriz. Bu kriterleri gerçekten arayıp bulmak çok kolay. Birde otelin balayı çiftlerine ne gibi hizmetler verdiklerine mutlaka bakın. Rezervasyon yaparken bile balayı çifti olduğunuzu mutlaka belirtin. Bu sizin için hem indirim hemde ekstra hizmetler sağlayacaktır. Bu arada bir single bayın indirimli satış için balayı çifti olarak rezervasyon yapıp bir otele geldiğine şahit olmuştum =). Beyefendi 2 kriteri delmişti. Otelin single bay almaması ve balayı çifti diye rezervasyon yapıp ekstra indrimli gelmesiydi.

Arkadaşlarla tatil diyorsanız ve gençseniz; full party oteller mevcut. Kafa dinlemek istiyorsanız relax oteller ve plajı büyük oteller tercih etmelisiniz. Küçük alanlı ve plajlı oteller her zaman kargaşadır.

Sizlerde değerli yorumlarınızla eksik olduğumuz noktaları tamamlayabilir, tecrübelerinizle de diğer okurlara yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler...

Tatil Perisi
Haydi İlk Yorumu Sen Yaz!
tatil

Tatil severler için ile üretildi.

Çekinmeden Sorun

Sorularınızı heycanla bekliyoruz.

Mmmm. Bir yerler eksik gibi!
Süper! Mesajınız iletildi.